Ouderavond Mediawijsheid bredeschool de Es(ch)marke
Woensdag 15 februari 2012 om 19.30 uur
Locatie wijkcentrum Es(ch)marke, Esmarkelaan
Hoe maken we van internet weer kinderspel?
Veel gezinnen zien het gedrag van kinderen veranderen: ze spelen meer binnen dan buiten, en hebben vooral via media contact met elkaar. Sommige kinderen gamen nu al veel. Kan het kwaad? Kunnen we alleen maar meebewegen of hebben we ook nog wat te zeggen? Wat vertellen we onze kinderen over die nieuwe media? Hoe kun je kinderen begeleiden als het gaat om internet? Is dat eigenlijk wel nodig als er geen problemen zijn?
Op deze ouderavond geeft Justine Pardoen u een rondleiding in de media-wereld van uw kind. Ze doet voor u een deur open naar de wereld van de huidige digitale jeugdcultuur, die voor veel volwassenen onbekend is: van de spelletjeswebsites tot kinderreclame, hun surfgedrag, hun ontmoetingsplaatsen met ‘onbekende vrienden’ en de foto’s die ze daar plaatsen. U wordt geprikkeld om na te denken over het maken van keuzes: wat vindt u belangrijk in de media-opvoeding? U gaat naar huis met veel stof voor gesprek met uw eigen kinderen!
In deze presentatie komen onder andere de volgende onderwerpen aan de orde: • Wat doen kinderen op internet en waarom vinden ze dat zo leuk? • Mijn kind lijkt wel verslaafd, hoe ga ik daarmee om? • Welk risico-gedrag hangt samen met onrijpe (pre)puberhersens? • Hoe kan ik controleren wat mijn kind allemaal gedaan heeft op internet? Wil ik dat eigenlijk wel? • Is porno kijken nou echt zo erg? • Welke hulpmiddelen zijn er om grenzen te stellen aan het internetten van mijn kind? • Moet ik nou zelf ook gaan twitteren? • Peuters op internet? Ja hoor! • Zijn uw kinderen of aan slapen, of online?
Wij als bredeschool de Es(ch)marke nemen het initiatief omdat wij ons mede verantwoordelijk voelen voor het mediagebruik van de kinderen. Wij hebben u als ouders/verzorgers hard nodig zodat we gezamenlijk deze verantwoordelijkheid voor de begeleiding van uw kind(eren) bij hun internetgebruik op ons kunnen nemen.
Voor deze avond kunt u zich opgeven via OBS de Esmarke, IBS de Eschmarke, SKE of Alifa. De kinderen van de scholen hebben hier een aanmeldingsformulier voor ontvangen. Voor vragen hierover kunt u contact opnemen met bovenstaande organisaties.
Het zijn ook onderwerpen die aan bod komen in de boeken ‘Mijn Kind Online’, ‘Mijn kind op internet’ en ‘Verliefd op internet’ van Justine Pardoen. Dr. Justine Pardoen is hoofdredacteur van Ouders Online (www.ouders.nl). Samen met Remco Pijpers geeft ze leiding aan de stichting Mijn Kind Online (zie de websites www.mijnkindonline.nl en www.mediaopvoeding.nl). Ook is ze verantwoordelijk voor www.weetwatzegamen.nl .