Elke donderdag nieuwe tips!
JUNI
Concordia Film – Festen
Maandag 16 juni 15.00 uur- Concordia, Oude Markt 15
De allereerste film volgens de Dogma 95-principes onthult rauw familieverraad met intense emotie en minimalistische stijl.
Tijdens een feest ter ere van de zestigste verjaardag van de vader des huizes, onthult zijn zoon een schokkend geheim dat de façade van een ogenschijnlijk perfecte familie volledig doet instorten. Festen won de Juryprijs op het Filmfestival van Cannes in 1998 en wordt nog steeds beschouwd als een meesterwerk binnen de moderne cinema. Met intense acteerprestaties en een beklemmende sfeer, is deze film een emotionele achtbaan die de kijker confronteert met thema’s als schaamte, schuld en vergeving.
Lees meer
Het theatercollege in de Grolsch Veste
Maandag 16 juni 20.00 uur – De Grolsch Veste FC Twente, Colosseum 65 – Toegang € 7.50.
Op maandag 16 juni vindt er een bijzonder evenement plaats in De Grolsch Veste: een theatercollege over de magische bekerwinst van FC Twente in 2001. Een aantal hoofdrolspelers van die dag (24 mei 2001) maken daarbij hun opwachting. De kaartverkoop voor dit bijzondere en unieke evenement is gestart.
Officiële Ticketshop FC Twente =Kaartverkoop
Ongeveer 2.000 toeschouwers kunnen vanaf de hoofdtribune live aanwezig zijn bij het theatercollege in De Grolsch Veste. FC Twente stelde voor deze avond reeds 700 kaarten beschikbaar aan Enschede in verband met haar 700-jarig bestaan.
De resterende kaarten komen voor € 7,50 te koop via https://kaartverkoop.fctwente.nl, vanaf maandag 19 mei om 13.00 uur. De (hoofdtribune) vakken 112, 113, 114 en 115 worden hiervoor opengesteld.
Lees meer
Computerspreekuur
Elke derde dinsdag van de maand dinsdag 17 juni 14:00 - 15:00 uur – Bibliotheek, Pijpenstraat 15 – Vrije inloop
Bij het Computerspreekuur Plus kun je uitgebreid vragen stellen en oefenen met alles wat je bezighoudt op computergebied.
Tijdens deze maandelijkse inloopochtend kun je uitgebreid vragen stellen over bijvoorbeeld Word, Excel, GPS, fotobeheer, online bankieren, Apple of Android en extra oefenen voor de cursus Klik & Tik en Digisterker.
Lees meer
Twente Arise Festival
Donderdag 19 t/m zondag 22 juni 19.00 uur – Volkspark – Toegang gratis.
Van 19 tot en met 22 juni 2025 vindt het Twente Arise Festival plaats in het Volkspark, waar 50 regionale kerken samenkomen.
Het festival biedt een ongedwongen en laagdrempelige sfeer, met muziek, foodtrucks en diverse activiteiten. Elke avond wordt het evangelie gepresenteerd. Het festival, volledig georganiseerd door vrijwilligers van de deelnemende kerken, is gratis toegankelijk voor iedereen. Het is een unieke kans om in een gezellige setting samen te komen, te genieten van muziek en meer te leren over het evangelie.
Lees meer
Boerendansers Ootmarsum
Donderdagavond t/m 24 juli 20.00 uur – Hotel van der Maas, Grotestraat 7, Ootmarsum – Entree € 7,50
De Ootmarsumse Boerendansers brengen op donderdag een avondvullend folkloristisch programma bij hotel van der Maas.
Een Twentse “boer’n-oavond” met authentieke dansen en voordrachten in originele kleding met wit geschuurde klompen. Tijdens deze avond kun je luisteren en genieten van authentieke dansen, samen dansen, gezellige harmonica muziek, voordrachten, spreuken, declamaties en uitleg over de Twentse “knipmuts”.
Tijdens de Siepelmarkten op 31 juli, 7 en 14 augustus wordt de folkloristische avond gehouden op de woensdagavond i.p.v. donderdag.
Lees meer
Vijvervrijdagen
Vrijdagavond 20 en 27 juni, 4,11 en 18 juli - Roombeek Cultuurpark, Stroinksbleekweg 16 - Entree gratis
Op de vijvers van de Lasonderbleek, achter De Museumfabriek, in Roombeek kun je ook dit jaar weer volop genieten van muziek tijdens de vijvervrijdagen.
Vier vrijdagen lang kun je genieten van muzikale avonden. Dit jaarlijkse terugkerende evenement is geliefd onder Enschedeërs. Op de vlonder staat een podium, op het programma allerlei artiesten uit Enschede en omstreken. Soul, rock, pop en easy listening, alles komt voorbij én toegang is gratis.
Volg de link voor het schema optredens en aanvangstijden.
Luisterrijk: Santana, door Herman Lansink Rotgerink
Zaterdag 21 juni 15.00 – 16.00 uur – Muziekbank, Pijpenstraat 15 – Gratis entree wel reserveren!
In deze Luisterrijk-lezing gaan we in op Santana. Santana is een van de weinige bands uit de sixties die nog steeds optreden. Gitarist Carlos Santana is behalve de naamgever ook nog het enige originele bandlid, ondanks dat er af en toe mensen uit de oerbezetting meegaan op tournee, zoals percussionist Michael Carabello. Opgericht als blues band medio jaren 60 ontwikkelde Santana al gauw een unieke mix van latin en rock, waar later ook de nodige jazz – en fusion invloeden aan werden toegevoegd. In deze melting pot was het gitaargeluid van Carlos altijd uit duizenden herkenbaar.
Lees meer
Rondleiding op de boerderij
Zaterdag 21 juni en elke 3e zaterdag van de maand - 11.00 - 12.30 uur - Aaftinksweg 7, Haaksbergen– Gratis toegang.
Onze boerderij is een gezellige plek waar leden, onder begeleiding van professionele boeren, samen voedsel produceren voor eigen gebruik. We geloven in de kracht van samenwerking, het delen van kosten en het elimineren van tussenhandel. Het resultaat? Heerlijk voedsel dat op fietsafstand wordt geproduceerd op een duurzame, verantwoorde en kostenefficiënte manier. Aanmelden
Lees meer
Zomeravondwandeling op ’t Holthuis
Zaterdag 21 juni. 19.30 uur - Oude Postweg 7561 SJ Deurningen - Deelname € 5,-
Op zaterdag 21 juni organiseert Landschap Overijssel een zomeravondwandeling op ’t Holthuis.( ten noorden van het vliegveld) Dit kleinschalige gebied heeft een afwisselend landschap met een beek, essen, graslanden, houtwallen en bos. ’t Holthuis is bovendien een textiellandgoed, aangelegd in de tijd van de bloeiende Twentse textielindustrie.
De route voert langs de Deurningerbeek (ook wel Jufferbeek genoemd), over essen en door het bos. In de avond zijn andere geluiden en dieren te horen dan overdag, en beleef je het landschap op een ander moment van de dag. Onderweg is er aandacht voor de planten, dieren, de opbouw én de geschiedenis van het landschap. Rond de langste dag van het jaar is er extra veel te zien: bloeiende zomerplanten, zingende vogels in de avond en een lange schemering waarin het langzaam donker wordt. De gidsen vertellen over wat er juist in deze periode opvalt in de natuur.
Let op: kom je uit de richting van Enschede, volg dan de Ledeboerweg tot de kruising met de Oude Postweg, sla daar linksaf en rij door tot de parkeerplaats.
Vooraf aanmelden verplicht. Zomeravondwandeling op ’t Holthuis | Landschap Overijssel
Klein Brandvijverconcert in Oldenzaal
Zaterdag 21 juni 20.00-00.30 uur - Brandvijver, Bentheimerstraat 43, Oldenzaal -Toegang gratis.
Het Klein Brandvijverconcert in Oldenzaal is een jaarlijks terugkerend evenement dat plaatsvindt op de langste zaterdag van het jaar. Het vindt plaats op 21 juni en wordt georganiseerd door de Stichting Brandvijverconcert Oldenzaal en vindt plaats aan de Brandvijver, nabij Café De Boom aan de Bentheimerstraat. Het evenement is gratis toegankelijk en biedt een sfeervolle avond met muziek, zang en theater.
Lees meer
Volkstyle Base
Zondag 22 juni 9.00-17.00 uur - Vliegveld Twenthe Evenementenlocatie, Vliegveldweg 345 - Toegang € 17,50.
Bezoek Volkstyle Base op Vliegveld Twenthe en bewonder een indrukwekkende verzameling auto's van verschillende merken. Van de mooiste voertuigen in de Show & Shine-wedstrijd tot de nieuwste trends, dit evenement heeft het allemaal. Struin langs diverse stands waar experts je alles vertellen over de laatste ontwikkelingen in de autowereld. Dit is hét evenement voor elke autoliefhebber!
Lees meer
Enschede Fashion Week
Maandag 23 t/m zondag 29 juni – Diverse locaties - Het evenement is gratis toegankelijk, maar voor toegang tot de VIP-netwerklounge is een ticket vereist. De kosten bedragen €65,00, inclusief onbeperkt drankjes, hapjes en een exclusieve zitplaats tijdens de Catwalk-show.
In het kader van het 700 jarige bestaan van de stad Enschede wordt de Enschede Fashion Week georganiseerd.
De week staat in het teken van het rijke textiel verleden van de stad.Ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van de stad Enschede vindt van 23 tot en met 29 juni de "Enschede Fashion Week" plaats. Deze week is geïnspireerd op het erfgoed van de textielindustrie en de huidige en toekomstige ontwikkelingen van de stad. Lokale ondernemers, onderwijsinstellingen en bewoners van Enschede spelen een essentiële rol, met een spectaculaire catwalk show en een mode- en beauty dorp op zondag 29 juni op het Van Heekplein in het centrum van Enschede als hoogtepunt. Op deze dag worden er verschillende modeshows gepresenteerd, met live muziek, een DJ, entertainment, workshops, kraampjes en een netwerklounge voor ondernemers. De Enschede Fashion Week zal op diverse locaties plaatsvinden waaronder: H.J. van Heekplein, Performance Factory, Oude Markt.
Lees meer
Blues @ The Factory
Woensdag 25 juni 20.00-23.00 uur – Laadperron, Getfertsingel 43 - Toegang € 7.50.
Maak je klaar voor een unieke muzikale ervaring!
Een stimulerende en expressieve opvoering in een andere setting, met een kleurrijk, karaktervol en sfeervol optreden. Dit is een nieuwe smaak in het The NiX assortiment, te beleven op locatie Het Laadperron.
Lees meer
Dag van de Klomp
Zaterdag 28 juni 9.00 uur tot 16.00 uur – Klompenmakerij Koop, Lossersestraat 72, De Lutte – Vrije entree
Ieder jaar op de laatste zaterdag van juni wordt landelijk 'De dag van de klomp' gevierd door de klompenmakers van ons land. De Dag van de Klomp is een jaarlijks evenement dat de Nederlandse klomp en het ambacht van klompen maken in het zonnetje zet. Het is een dag waarop klompenmakers, verzamelaars, en liefhebbers samenkomen om dit iconische stuk Nederlands erfgoed te vieren.
Lees meer
Boerenmarkt Losser
Zaterdag 28 juni 10.00 tot 16.00 uur – Centrum Losser - Vrije toegang
De Boerenmarkt wordt zaterdag 28 juni extra bijzonder, want het is de start van de Week van de Amateurkunst (WAK). Overal in het centrum is kunst te zien, te horen en te beleven!
Lees meer
Langste vlooienmarkt van Nederland
Zaterdag en zondag 28 en 29 juni 09.00 - 16.00 uur - Vliegveld Twenthe, Vliegveldweg 345 - Entree: € 5,- p.p.
Maar liefst drie kilometer markt op de start-/landingsbaan van Vliegveld Twenthe! Hier vind je diverse curiosa en andere tweedehands spullen.
Er zal van alles vintage, antiek en tweedehands te koop zijn in dit weekend. Denk bijvoorbeeld aan kleding, accessoires, tassen, meubels, woonaccessoires, speelgoed en meer.
Aanvullende informatie
Gratis parkeren
De entree kun je contant en met de pin betalen
Er is geen geldautomaat op Vliegveld Twenthe, geld opnemen is niet mogelijk
Lees meer
Balkonfestival Haaksbergen
Zaterdag 28 juni 14.00 uur -16.30 uur – In en om het centrum van Haaksbergen – Vrije toegang.
Hoksebargse Reuring organiseert voor de tweede keer Balconia, een balkonfestival voor kleinkunst en muziek. Je kunt genieten van Cultuur van Boven. Gratis balkonconcerten in en om het centrum van Haaksbergen.
De eerste editie was een try-out die goed ontvangen werd, dus dit jaar gaan we voor een wat grotere aanpak. Je kunt je aanmelden met je balkon en je kunt je aanmelden met jouw act: dit kan muziek zijn, of kleinkunst.
Lees meer
Week van de Amateurkunst Losser
Zaterdag 28 juni t/m 4 juli
WAK, Week van Alle Kunst door Stichting Fundament Losser in samenwerking met lokale ondernemers.
Voorheen week van de amateurkunst, heet nu week van alle kunst.
Losserse groepen en kunstenaars laten zien wat voor een leuke dingen zij allemaal doen. Bezoek mooie optredens, volg interessante workshops en bekijk inspirerende exposities tijdens de Week van Alle Kunst.
Alle informatie en het programma komen hier op te staan.
Twentse Brocante Fair
Zondag 29 juni 9.00-16.30 uur – Centrum Delden
Zondag 29 juni wordt een dag om niet te missen voor iedereen die gek is op brocante! De Twentse Brocante Fair is terug, en het belooft een geweldige dag te worden. Van 09.00 uur tot 16.30 uur kun je dwalen door het charmante centrum van Delden en je laten verrassen door maar liefst 100 kramen vol met de mooiste antiek, brocante, vintage design, unieke vondsten en verzamelobjecten. Er is voor ieder wat wils!
Lees meer
Fietsroute Pannenkoekentocht
Zondag 29 juni. 9.30-13.00 uur – Startpunt Kantine PW, van Deinselaan 38 – Deelname € 4,-
Op 29 juni is het weer tijd voor de jaarlijkse Pannenkoekentocht! De route start vanaf de kantine van P.W. Diekman en voert je door prachtige Twentse landschappen. Via de Usseleres fiets je naar Beckum voor een controlepunt. Wie de lange route kiest, trapt verder richting Bentelo en keert terug via het natuurgebied Altena en Buurse. Een tocht vol mooie vergezichten en afwisselende natuur. Bij de finish wacht een welverdiende pannenkoek als afsluiting van een geslaagde fietstocht.
Lees meer
Enschede Fashion Week Finale Catwalk op het Van Heekplein
Zondag 29 juni 12.00-17.00 uur - H.J. van Heekplein
De grote finale van de EFW is een feestje dat je niet wilt missen! Zet zondag 29 juni van 12.00 tot 17.00 in je agenda op het van Heekplein in Enschede. Een catwalk van maar liefst 20 meter wordt neergezet voor een spektakel van modeshows, waaronder een historische show, een multi-culti extravaganza show en een show voor de grote merken.
Lees meer
Suryoye’s Culturele Markt – Enschede 700
Zondag 29 juni. 13.00-18.00 uur – Centrum Enschede Zuid, Het Leunenberg – Toegang gratis.
Het evenement ter gelegenheid van 700 jaar Enschede biedt een bijzondere gelegenheid om de culturele rijkdom van de Suryoye gemeenschap te vieren, die inmiddels 50 jaar geleden naar Enschede migreerde.
Het programma biedt een gevarieerd aanbod voor alle leeftijden en achtergronden. Naast een podium met livemuziek kunnen bezoekers genieten van maximaal 25 marktkramen met diverse culturele etenswaren, informatiestands en souvenirs. Het evenement is gratis en toegankelijk voor alle leeftijden. Tegen een kleine vergoeding zijn er heerlijke hapjes en proeverijen verkrijgbaar. Dit is een unieke kans om de stad in al haar diversiteit te ervaren!
Lees meer
Bart Hofmeester – Twente vanuit de Wolken
T/m zondag 29 juni – De Museumfabriek, Het Rozendaal 11 – Toegang € 13,50.
Vanaf 1950 legde Luchtfotograaf Bart Hofmeester Twente vast op beeld. Door zijn cameralens zag hij hoe de textielindustrie haar stempel drukte op het landschap van Twente, dat een van de meest verstedelijkte gebieden van Nederland aan het worden was. Zijn foto’s bestrijken bijna een halve eeuw. Van 11 mei t/m 29 juni neemt De Museumfabriek je aan de hand van een selectie luchtfoto’s mee op reis door het veranderende landschap van Twente.
Lees meer
Door het Stof
T/m 13 juli – Wilminktheater, Wenninkgaard 40 – Entree vanaf €49.50
Na het succes van Het Verzet Kraakt en STORK! presenteren de makers een gloednieuwe musical, speciaal ter ere van 700 jaar Enschede: DOOR HET STOF. Stap in het roerige verleden van Enschede en beleef de harde wereld van de textielindustrie, waar de jonge priester Alphons Ariëns bemiddelt tussen rijke baronnen en arme arbeiders. Door het stof is een fictief verhaal, geïnspireerd op zijn tijd en idealen, met thema’s als sociale ongelijkheid, religie en arbeidersstrijd. Geen letterlijke geschiedenis, maar een eigentijdse interpretatie van een bewogen tijdperk.
Door het stof is een drieluik waarbij het publiek zich opsplitst en het verhaal vanuit twee perspectieven beleeft. Je wordt ingedeeld om te beginnen in het Wilminktheater (Pay. Zaal), waar je het leven van de elite ervaart of in het Muziekcentrum (Grote Zaal), waar je de strijd van de arbeiders tegen onrecht voelt. Na het eerste deel wissel je van zaal. Zo beleeft iedereen dezelfde voorstelling vanuit twee gezichtspunten. Uiteindelijk komt het publiek samen voor het derde deel en de ontknoping.
Lees meer
Les met strenge meesters in Educatorium Ootmarsum
Elke zondag van 10.00 - 11.00 uur - Schoolmuseum Educatorium, Keerweer 2, Ootmarsum - Entree: € 5,-
Belangstellenden kunnen zich aanmelden voor een les bij een ouderwetse, strenge schoolmeester in het Educatorium in Ootmarsum. Het schoolmuseum biedt deze bijzondere ervaring elke zondagochtend aan, van elf tot twaalf uur.
Opgeven voor een ‘individuele les’ op de zondagmorgen kan tot en met de zaterdag voorafgaand via het telefoonnummer van het Educatorium aan de Keerweer: 0541-293129. De kosten bedragen 5 euro per persoon.
Lees meer
Lutterzandexpress
Elke woensdag mei t/m september – Deelname € 21,50 per persoon. Dit is inclusief koffie met lekkers onderweg.
Van mei t/m september rijdt elke woensdagmiddag de Lutterzandexpress, een elektrisch aangedreven voertuig, vanaf Paviljoen 't Lutterzand.
Maak onder leiding van een ervaren gids in een 2 uur durende educatieve tocht kennis met natuurgebied ’t Lutterzand en de nabije omgeving. Tijdens de tocht vertelt hij leuke wetenswaardigheden over het Lutterzand en haar bewoners. Onderweg is er een pauze met een kopje koffie of thee met cake.
Lees meer
Fietstocht naar Bad Bentheim met gids
T/m 23 augustus 10.00 uur tot 16.00 uur bij De Bergboer, Bentheimerstraat 84, De Lutte. Deelname: € 19,00 p.p.incl. lunch
Maak onder leiding van een ervaren Nederlandse gids kennis met de mooiste plekken in de omgeving van Bad Bentheim (Duitsland).
De tocht gaat via Gildehaus en verder langs weilanden, oude steengroeves, het kuuroord en door de bossen naar het stadje Bad Bentheim met het middeleeuwse kasteel en romantische steegjes. De gids leidt u naar bijzondere plekjes en vertelt u de mooiste verhalen over de geschiedenis en het leven van mensen vroeger. De lunch wordt u aangeboden door de gids en is op een bijzondere locatie.
Fietsafstand is ca. 35 km (start bij De Bergboer).
Aangezien het enigszins heuvelachtig is, is een elektrische fiets aan te raden. Op aanvraag zijn deze ook te huur bij de Bergboer (niet bij de prijs inbegrepen).
Uiterlijk de voorgaande dag te reserveren via Tourist Info De Lutte,
info@visitde luttelosser.nl of 0551-551160 Er dienen minimaal zes personen mee te gaan en maximaal twintig personen.
Lees meer
Tentoonstelling Mijn nieuwe broertje
Woensdag t/m zondag tot 28 september - 13.30-17.00 uur - Museumboerderij Wendezoele Twickelerlaan 14, Delden – Entree € 5,-
Museumboerderij Wendezoele opent haar deuren voor een bijzondere tentoonstelling: ‘Mijn nieuwe broertje’, een sfeervolle blik op de klederdracht en tradities rondom de doop in de late 19e en vroege 20e eeuw.Op de zolder van Museumboerderij Wendezoele maak je een intiem moment mee: doopouders en familie bereiden zich voor op de doop van hun zoontje, gekleed in historische dracht.
De dames dragen jakken en rokken met kenmerkende plooien en nauwsluitende details die het silhouet accentueren. Te zien zijn ook een rotan wieg uit circa 1920, een fijne doopjurk van batist en een schootjak – een kinderkledingstuk dat vanaf 1840 opkwam.
Lees meer
Tentoonstelling Paul Citroen
t/m 28 september. Synagoge, Prinsestraat 14 - Toegang € 7,-
Museum de Fundatie laat van 12 maart tot en met 28 september in de synagoge Enschede kunstwerken van de kunstenaar Paul Citroen zien.
In de Enschedese Synagoge is een selectie werken van Paul Citroen te zien, waaronder recent toegevoegde stukken aan de Provinciale kunstcollectie. Deze worden nu voor het eerst aan het publiek getoond.
Citroen specialiseerde zich in portretten, een genre dat hij zijn hele leven beoefende. Binnen de door Museum de Fundatie beheerde collectie van Overijssel zijn sinds 1971 meer dan 3000 van zijn werken opgenomen.
Lees meer
Kunst in De Lutte
De expositie loopt tot 1 oktober. St. Plechelmuskerk,Plechelmusstraat 7, De Lutte - De kerk is dagelijks geopend van 9.00 tot 18.00 uur – Entree gratis
Ook dit jaar wordt er weer in de zomermaanden een expositie in de Plechelmuskerk in De Lutte georganiseerd.
Diverse inwoners uit De Lutte stellen hun artistieke kunnen tentoon. Allemaal mensen die een hobby hebben om artistiek bezig te zijn. Van Schilderijen,natuurfoto’s, iconen, keramiek, tot werken van koper hebben we dit jaar.
Lees meer
Boergondische fietstocht
T/m 31 oktober woensdag t/m zaterdag - starten tussen 10:00- 11:00 - Tourist info De Lutte, Plechelmusstraat 14, 7587 AM, De Lutte - € 25,-
Een fietsroute met stops: ontspannen fietsen in een mooie natuur en culinair genieten. Een perfecte combinatie in de Schatkamer van Twente.
De afstand van deze route is ca. 30 kilometer en laat je kennismaken met het Boergondische buitengebied van De Lutte en Losser. Geniet van de prachtige natuur, bosrijke omgeving en natuurlijk de mooie en bijzondere plekjes om even te pauzeren.
Lees meer
Samen in Enschede
T/m 30 november 13.00-16.00 uur - Boerderij `t Volbert, Anemoonstraat 20 - Toegang gratis.
Stichting Amal Collective is er voor nieuwkomers en mensen met een vluchtachtergrond in de regio Twente.
Amal Collective wil bijdragen aan de viering van 700 jaar Enschede door activiteiten te organiseren die nieuwkomers en huidige inwoners van de stad samenbrengen. Het doel van deze activiteiten is om het noaberschap te versterken, de diversiteit van de stad te vieren en nieuwe ontmoetingen te stimuleren. De activiteiten worden zoveel mogelijk uitgevoerd in samenwerking met lokale initiatieven, verenigingen en culturele groepen om een breed, gevarieerd aanbod te creëren dat aantrekkelijk is voor alle stadsbewoners.
De kick-off vindt plaats op 11 april, gevolgd door maandelijkse evenementen tot en met november.
Lees meer
JULI
Hellehondsdagen
Donderdag 3 juli t/m zondag 6 juli 9.00 uur – Centrum De Lutte, Plechelmusstraat, De Lutte
Het weekend van 3 t/m 6 juli staat De Lutte in het teken van het jaarlijkse dorpsfeest de Hellehondsdagen. Het is de organisatie gelukt om in deze 46e editie een mooi programma neer te zetten waarin jong en oud aan zijn trekken komt. T.z.t volgt het programma 2025.
Lees meer
Symphonic Summer
Vrijdag 4 juli 21.00 uur - Oude Markt – Entree gratis.
Een avond vol Italiaanse passie, drama en zomerse melodieën op de Oude Markt.
Onder leiding van internationaal onderscheiden Franse dirigent Nathanaël Iselin brengt Phion, Orkest van Gelderland en Overijssel, een openluchtconcert met werken van grootheden als Verdi en Puccini, maar ook met filmmuziek van Ennio Morricone, meeslepende muziek uit Romeo en Julia en hedendaagse Italiaanse hits.
Mezzosopraan Karin Strobos presenteert de avond en laat met haar indrukwekkende stem enkele prachtige aria's klinken. Violiste Adinda van Delft, een van Nederlands grootste jonge talenten, schittert als soliste in dit bijzondere concert.Speciaal voor deze avond brengen studenten van ArtEZ Conservatorium bovendien eigen composities in première.
Lees meer
Workshop – Slimme Deurbel
Vrijdag 4 juli 19.00-22.00 uur. - TkkrLab, Marssteden 98 - Deelname gratis.
Slimme deurbellen zijn overal-Amazon Ring, Google Nest, etc. - maar zijn ze echt slim?
Wat zijn de gevolgen voor de privacy van deze apparaten die altijd aan staan en met de cloud verbonden zijn?
In deze praktijkgerichte workshop verkennen we de sociale en privacygevolgen van commerciële slimme deurbellen. Daarna duiken we in het bouwen van onze eigen privacy-bewuste slimme deurbel met behulp van een Raspberry Pi met camera, basiselektronica en open-source software. Ze begeleiden je stap voor stap bij het bouwen van een prototype. Alle materialen worden tijdens de workshop verstrekt. Na afloop kun je ervoor kiezen om je eigen kit aan te schaffen (€125-151, afhankelijk van de configuratie) om thuis verder te bouwen.
Lees meer
2 Dolle Dagen Festival Kalanderij
Zaterdag 5 en zondag 6 juli - Klanderij en Van Heekplein – Toegang gratis.
Op 5 en 6 Juli is er in de Klanderij en op de markt op het Van Heekplein, van alles te doen.
Het hoogtepunt zal op de Zondagmarkt plaatsvinden op 6 Juli! Er is dan een podium op de markt, met allerlei lokale en nationale artiesten, die zullen optreden op het Van Heekplein! Het programma met alle artiesten wordt zo snel mogelijk bekend gemaakt. Toegang is uiteraard gratis!
Lees meer
Ouderwetse Enschedesche Braderie Mekkelholt
Zaterdag 5 juli 12.00 - 18.00 uur – Mekkelholtsweg - Entree gratis.
Welkom in de Mekkelholtsweg in Enschede Noord; ''Zo ken je elkaar nog nooit!''
Een straat waar men elkaar nog kent en als 'noabers' met elkaar om gaan. Omdat Enschede 700 jaar bestaat wordt er een onvervalste echte ''Ouderwetse Enschedesche Braderie'' georganiseerd. Er is van alles te doen; denk aan eten en drinken, schminken, luchtkussens, kraampjes, vermaak, optredens, straattheater en nog veel meer.
Lees meer
Roombeek Rondleiding
Eerste zaterdag van de maand - Zaterdag 5 juli 13.30 uur. Prismare, Roomweg 167 – Deelname gratis
Kom ontdekken wat deze bijzondere wijk in Enschede zo uniek maakt. Samen met enthousiaste gidsen duik je in de verhalen, de geschiedenis en de verrassingen die Roombeek te bieden heeft.
Een levendig textielverhaal: Ontdek hoe het rijke textielverleden nog steeds zichtbaar is in de straten van Roombeek
De vuurwerkramp van 13 mei 2000: Een tragedie die de wijk voorgoed veranderde en zorgde voor een krachtig herstel
Een wederopbouw vol veerkracht: Zie hoe de wijk herrijst als een feniks, met trots en vernieuwende ideeën
Bijzondere architectuur: Laat je verrassen door de unieke gebouwen die Roombeek haar eigen karakter geven
Het Huis van Verhalen: De betekenis van de ‘kast’ en haar rol in de verhalen van de wijk
Wil je Roombeek écht beleven? Boek een rondleiding voor jouw groep of sluit aan bij een van de maandelijkse wandelingen. Meestal vinden deze plaats op de eerste zaterdag van de maand. Kijk op de website voor de data en schrijf je in!
Lees meer
Oude Markt Sing-A-Long
Zaterdag 5 juli aanvangstijd volgt t.z.t. - Oude Markt - Entree gratis.
Een avond lang meezingen met grote hits. Vorig jaar was de eerste editie een groot succes. Dit jaar doen we het weer!
Een groot podium met bekende artiesten en een live band, schermen met songteksten en een meezingkoor. Wij hebben er weer zin in dit jaar. Het programma is nog niet bekend, maar wil je dit jaar (weer) meedoen met het Meezingkoor? Geef je dan nu op via de link.
Houd deze pagina's in de gaten voor de laatste updates.
https://www.uitinenschede.nl/evenementen/de-oude-markt-sing-a-long
Balkonfestival Twekkelerveld en Binnenstad
Zaterdag 5 en zondag 6 juli 16.22 uur entree: vrije toegang.
Op zaterdag 5 juli in Twekkelerveld en zondag 6 juli in de binnenstad van Enschede wordt muziek, theater, dans, poëzie, historie en architectuur samengebracht in een uniek ontdekkingsfestival. Vanaf balkons brengen professionele musici en amateurs hun aubades en serenades aan de stad.
Lees meer
Beleef de tuinen van IVN-Haaksbergen
Zondag 6 juli 10.00 - 12.00 uur – IVN-gebouw Dievelaarslaan 2, Haaksbergen.Toegang gratis, een gift wordt op prijs gesteld.
We stellen deze tuinen open voor iedereen, die belangstellend is voor alles wat groeit, bloeit en boeit. We maken u graag deelgenoot in onze passie om deze tuinen te beleven en te laten zien, waar wij als IVN mee bezig zijn.
IVN-Haaksbergen bestaat binnenkort 50 jaar. Een tijdperk waarin veel is gebeurd en veranderd. Jarenlang was de heemtuin het paradepaardje van de vereniging. Een omgeving, waarin inheemse planten en groenten met gepaste zorg werden omringd. Enerzijds om een bijdrage te leveren aan de biodiversiteit, anderzijds ook met een educatief doel. Dit om mensen kennis laten maken met planten en bloemen uit eigen regio en aandacht te hebben voor de zogenaamde “vergeten groenten”.
Er is een rondleiding van 2 keer één uur in beide tuinen.
Lees meer
Open dagen Watermolen Oele
Zondag 6 juli - elke eerste en derde zondag van de maand tot en met oktober - Watermolen Oele, Oldemeuleweg 2, Hengelo
De oudste vermelding over deze watermolen is uit het leenregister van Otto van Bentheim (1346-1364). Erve Ole Mole wordt op 25 mei 1334 beleend op Evert van Bevervoorde door Simon, Graaf van Bentheim. Niet alleen de molen wordt beleend maar ook het Nijehuys, oftewel een een kleine havezate dat oostelijk van de huidige molen heeft gestaan.
Tijdens Open Monumentendag op 14 september is de molen extra geopend.
Lees meer
Ontmoet de Imker
Zondag 6 juli, 13 juli, 31 augustus, 12 oktober 11.00- 16.00 uur - Arboretum Poortbulten, Lossersestraat 68, De Lutte – Toegang gratis
Heb je een vraag over bijen? Stel ze aan de imker! Dit kan nu op speciale open dagen in het bijenhuis op het Arboretum in De Lutte.
Het voorjaar hangt in de lucht. 's Ochtends vroeg klinkt al het vrolijke getjilp van vogeltjes. Zij maken al weer de planningen voor aankomende lente en zomer. En daar zijn ze druk mee ... als bezige bijtjes.
Lees meer
Boek & Film - Boven is het stil
Maandag 7 juli – 19.30 uur – Concordia, Oude Markt 15 – Entree € 11,-
In Boven is het stil gaat het vooral om wat er níét gezegd wordt. Welke keuzes heeft filmmaker Leopold gemaakt als het gaat om het delen van informatie? Wanneer kiest ze voor stilte en welk effect heeft dat op de kijker? Tijdens Boek & Film staat Janneke Blenke stil bij schrijvers en hun verhalen en kijkt ze hoe filmmakers deze verhalen opnieuw vertellen.
"Helmer, een introverte vijftiger, leidt een haast bewegingsloos bestaan op de boerderij van zijn vader. Zijn hele leven lang heeft hij gedaan wat hem is opgedragen. Nu is het tijd om schoon schip te maken. Hij verhuist zijn vader naar boven en begint de kamers leeg te halen en te schilderen. Het opknappen van de boerderij lukt hem aardig, maar het herinrichten van zijn leven blijkt nog niet zo makkelijk."
Lees meer
Dorpswandelingen Historische Kring Haaksbergen
Woensdag 9 juli en 13 augustus van 19.00 tot 20.30 uur - Startpunt Markt 3, Haaksbergen – Deelname € 2,50
Elke 2e woensdag in de maanden juni, juli en augustus is er een rondleiding door Haaksbergen o.l.v. gidsen van de Historische Kring Haaksbergen
Al enkele jaren leiden onze dorpswandelgidsen, Tonny te Lintelo en Wim Oltwater op de 2e woensdag van de maanden juni, juli en augustus geïnteresseerden rond langs alle wetenswaardige plekken van ons mooie dorp. De Historische Kring draagt met deze rondleidingen een steentje bij aan de promotie van onze “Ster in Twente”. Aanmelden is niet nodig.
Lees meer
Documentaires over de Hollandse Signaalapparaten deel 11
Woensdagavond 9 juli om 19.30 uur en vrijdag 18 juli om 14.30 uur – Museum Hengelo, Beekstraat 51, Hengelo
Met Gerrit Jeurink, Hans Westerhof en Trijntje KlaassenDe Hollandse Signaalapparaten heeft na de Tweede Wereldoorlog in rap tempo de transformatie doorlopen van mechanisatie naar digitale technieken. Deze maand vertonen op twee dagen uit de serie ‘Het was een mooie tijd” vijf documentaires met daarin voormalige werknemers van de HSA, die deze transformatie in de jaren 50 tot 70 kenschetsen.
Meer informatie en reserveren
Grolsch Summer Sounds Bölke Open Air
Donderdag 10 juli - Oude markt - Toegang gratis
Ter gelegenheid van het 700-jarig jubileum van Enscehde halen de oud-eigenaren van 't Bölke, Hans Oude Heuvel en Frans Loohuis nog één keer Bölke Open Air naar de Grolsch Summer Sounds. Een kleurrijk eerbetoon aan Enschede én een afsluiting van het tijdperk 't Bölke dat in 2021 na meer dan 50 jaar in stilte eindigde in de coronacrisis. Deze donderdag maakt de Oude Markt zich op voor een avond vol glitter, beats en opvallend entertainment. Denk aan drag queens, vuur, dansers, lasershows, artiesten en duizenden feestvierders!
Lees meer
Open dag FC Twente
Zondag 13 juli 12.00-17.00 uur - De Grolsch Veste, Colosseum 65 - Toegang gratis.
Elk jaar zijn er tijdens de Open Dag van FC Twente allerlei activiteiten voor jong en oud. Er is muziek en entertainment, je kunt er terecht voor een hapje en een drankje, er zijn kinderactiviteiten, kraampjes en nog veel meer. Ook wordt op deze dag altijd de selectie van FC Twente en FC Twente Vrouwen gepresenteerd. Dit jaar staat er een groter en hoger podium, voorzien van schermen, zodat iedereen de spelerspresentatie goed kan volgen!
Lees meer
Rondleidingen Boerderijen Zomervakantie
Woensdag 16 juli t/m vrijdag 22 augustus 14.00 uur - Diverse Locaties – Deelname € 3,-
Kijk, voel, ruik en proef op de boerderij in Enschede en leer alles over het reilen en zeilen op een melkveebedrijf. Een leuk uitje voor alle leeftijden.Op elke woensdag en vrijdag in de zomervakantie kun je langskomen op een van de zes deelnemende melkveebedrijven rondom Enschede. De rondleidingen starten om 14:00 uur en duren ongeveer een uur tot anderhalf uur.
Dit zijn de zes deelnemende melkveebedrijven:
Melkveebedrijf de Veldgeuver & Twentse Slak - Twekkelo (woensdag 16 juli & vrijdag 23 juli)
Melkveebedrijf Voogd/Melktap - Hof Espelo (woensdag 23 juli & 25 juli)
Melkveebedrijf Smelt - Luttikhedde - Buurse (woensdag 28 juli & vrijdag 30 juli)
Biologisch melkveebedrijf 'Pol (Fam.Stokkers) - Boekelo (woensdag 6 augustus & vrijdag 8 augustus)
Melkveebedrijf Pasman Aalpol - Usselo (woensdag 13 augustus & vrijdag 15 augustus)
Melkveebedrijf Stokkers - Broekheurne (woensdag 20 augustus & vrijdag 22 augustus)
Reserveren is verplicht. Je kunt je uiterlijk om 11:00 uur op de dag van de rondleiding opgeven door te bellen of te appen.
Let op: Honden zijn niet toegestaan & deelname is op eigen risico.
Bekijk hier de deelnemende boerderijen met telefoonnummers en data.
Grolsch Summer Sounds Enschede Live
Donderdag 17 juli - Oude markt - Toegang gratis
Dit jaar de derde editie van Enschede Live met o.a. songfestivalinzending Claude.
Gooi die voetjes van de vloer tijdens de Grolsch Summer Sounds Enschede Live editie op 17 juli. De Oude Markt wordt dan omgetoverd tot een gezellig café en gevuld met geweldige live muziek en dansbare hits.
Naast Claude komen ook WIES en LUNA naar Enschede.
Lees meer
Vroege ochtendwandeling met gids
Zaterdag 19 juli 6.00 uur – Dorpshoes Erve Boerrigter Plechelmusstraat 14, De Lutte – Deelname € 11,50 per persoon.
Op zaterdag 19 juli is het mogelijk om een hele vroege ochtendwandeling te maken met gids Tonny Morsink.
Extra vroeg uit de veren voor een unieke ervaring in de ochtend. De wandeling vertrekt om 06.00 uur in de ochtend vanaf de Tourist info De Lutte. Neem je goede humeur mee, wandelschoenen aan en een ontbijtje voor onderweg. Geniet tijdens de wandeling van de bijzondere verhalen van Tonny en al het moois in de natuur.
Reserveren kan online op de website van de visitdeluttelosser.nl of telefonisch via de Tourist info, 0541-551160. De prijs is € 11,50 per persoon.
Lees meer
Langste vlooienmarkt van Nederland
Zaterdag en zondag 19 en 20 juli 09.00 - 16.00 uur - Vliegveld Twenthe, Vliegveldweg 345 - Entree: € 5,- p.p.
Maar liefst drie kilometer markt op de start-/landingsbaan van Vliegveld Twenthe! Hier vind je diverse curiosa en andere tweedehands spullen.
Er zal van alles vintage, antiek en tweedehands te koop zijn in dit weekend. Denk bijvoorbeeld aan kleding, accessoires, tassen, meubels, woonaccessoires, speelgoed en meer.
Aanvullende informatie
Gratis parkeren
De entree kun je contant en met de pin betalen
Er is geen geldautomaat op Vliegveld Twenthe, geld opnemen is niet mogelijk
Lees meer
Muziekzondagen Lonneker
Zondag 20 juli 10.30 en 15.00 uur - Dorpsplein Lonneker - Toegang gratis
Van mei tot en met september is er elke derde zondag van de maand ’s ochtends om 10.30 uur en
’s middags om 15.00 uur muziek te beluisteren in de koepel op het dorpsplein.
Het project Muzikale Koepeldagen Lonneker brengt de muziekkoepel uit 1920 weer tot leven met zomerse en sfeervolle muziekevenementen. Alles komt voorbij onder deze prachtige koepel; pop, klassiek, blues en verrassende nieuwe geluiden.
De muziekzondagen zijn niet alleen voor de muziekliefhebbers, maar voor het gehele gezin. Volwassenen kunnen genieten van de muziek, terwijl de kinderen zich kunnen vermaken op een speciaal ingericht speelterreintje. Ook zorgen hippe food & drinks stands ervoor dat iedereen met een volle maag en een goed humeur naar huis gaat.
De muziekzondagen vinden plaats op 17 augustus en 21 september.
Open dagen Watermolen Oele
Zondag 20 juli - elke eerste en derde zondag van de maand tot en met oktober - Watermolen Oele, Oldemeuleweg 2, Hengelo
De oudste vermelding over deze watermolen is uit het leenregister van Otto van Bentheim (1346-1364). Erve Ole Mole wordt op 25 mei 1334 beleend op Evert van Bevervoorde door Simon, Graaf van Bentheim. Niet alleen de molen wordt beleend maar ook het Nijehuys, oftewel een een kleine havezate dat oostelijk van de huidige molen heeft gestaan.
Tijdens Open Monumentendag op 14 september is de molen extra geopend.
Lees meer
Kunstmarkt in het Scholtenhagenpark
Zondag 20 juli 12.00 - 17.00 uur - Park Scholtenhagen, Scholtenhagenweg, Haaksbergen – Toegang gratis
Kunst kijken in Haaksbergen. Kom naar de kunstmarkt in het Scholtenhagenpark en laat je verrassen door de veelzijdigheid aan creativiteit. Ruim 100 kunstenaars zijn aanwezig met grote diversiteit aan kunst!
Het thema voor de editie 2025 is: Sport en Welzijn.
Lees meer
50e Livio Fiets4daagse
Dinsdag 22 t/m vrijdag 25 juli 9.00-17.00 uur- Startpunt Oude Markt - Deelname € 14 voor 4 dagen, 1 dag €5.00.
Al 50 jaar is de Livio Fietsvierdaagse Enschede een gezellig en sportief evenement voor iedereen.
De 50e Livio Fiets4daagse Enschede is van dinsdag 22 t/m vrijdag 25 juli 2025. Het is een gezellig en sportief fietsevenement voor alle leeftijden. Jaarlijks fietsen 500 tot 1000 mensen mee. Er zijn 3 afstanden waaruit een keuze gemaakt kan worden: 30 km, 50 km of 70 km.
De routes zijn iedere dag verschillend. Dit jaar gaat de route op dinsdag richting Deurningen en Saasveld, op woensdag doen we Haaksbergen aan en pakken we een stukje over de grens mee, op donderdag buigen we volledig af naar Duitsland en op de slotdag sluiten we af met Buurse en Oldenkotte. De routes van 30 en 50 kilometer zijn met pijlen aangegeven. Daarnaast ontvangen deelnemers dagelijks een duidelijke routebeschrijving waarop alle drie afstanden staan beschreven.
Lees meer
Nostalgische Oogstdag Ootmarsum
Dinsdag 22 juli 10.00 -17.00 uur – Openluchtmuseum, Commanderieplein 2, Ootmarsum – Entreeprijs: € 8,00, 65+ € 7,00, Kinderen 11 t/m 16 jaar € 7,00, Kinderen t/m 10 jaar gratis
Op vertoon van fysieke museumjaarkaart is entree gratis.
Golvende roggevelden bepalen al vele eeuwen lang het aangezicht van de essen op de flanken van Hoeve Springendal bij Ootmarsum. Waar gezaaid is kan geoogst worden. Op dinsdag 22 juli halen de pachters van deze essen de oogst op traditionele wijze binnen met oude werktuigen en met paard en wagen. Een fraai schouwspel waarbij je van harte uitgenodigd bent!
Lees meer
Oogstweek Wendelzoele
Vrijdag 25 juli t/m zondag 27 juli - Museumboerderij de Wendezoele, Twickelerlaan 14, Ambt Delden
Dit evenement vindt plaats onder voorbehoud van droog weer.
Leerzaam voor jong en oud: de oogstweek bij Museumboerderij de Wendezoele. Kom kijken hoe vrijwilligers die de oude werkmethoden nog beheersen, de granen zowel handmatig als met een authentieke maaimachine van het land halen. Verwacht een prachtig schouwspel waarbij de maaiers en bindsters in traditionele kledij hun werkzaamheden verrichten.
Meer informatie over actuele openingstijden en entreeprijzen is te vinden op www.wendezoele.nl
Lees meer
Camperplek op het Plein
Zaterdag en zondag 26 en 27 juli – H.J. van Heekplein – Deelname € 22.50
Slaap in je eigen camper midden op het H.J. van Heekplein.
Voor de 6e keer alweer kun je dit jaar overnachten in de bruisende binnenstad van Enschede. Een unieke ervaring om met je camper midden in de stad te staan! Iedereen krijgt een eigen plekje, inclusief stroom en toegang tot een openbaar toilet. Ook wordt er een leuk avondprogramma georganiseerd. Meer informatie volgt binnenkort.
Meld je aan voor deze unieke kans om te slapen in hartje centrum. Let op: het aantal plaatsen is beperkt, dus wees er snel bij!
Lees meer
Boerenmarkt - Losser viert de zomer!
Zaterdag 26 juli - 10.00 - 16.00 uur – Centrum Losser - Vrije toegang.
We vieren in Losser de zomer met een heerlijke Boerenmarkt! Een dag vol verse streekproducten, ontspannen sfeer en hopelijk stralend weer.
De streekproductenmarkt biedt een breed aanbod van ambachtelijke en lokale producten, en overal heerst een heerlijke zomerse sfeer. Of je nu komt om te proeven, te winkelen of gewoon te genieten van de gezellige ambiance, er is voor iedereen iets te beleven!
Lees meer
Natuur in de Stad – Boddenkamp
Woensdag 30 juli van 19.00 - 21.00 uur. – Parkeerplaats Coberco Melkhal (Betaald parkeren achter de Jumbo) Raiffeisenstraat 11 – Deelname gratis- U kunt zich aanmelden tot 28 juli.
Het groen in de stad wordt steeds belangrijker. Groen is goed voor mens, dier en plant en zorgt voor een prettige leefomgeving.
IVN-gidsen nemen u op woensdagavond 30 juli mee naar de wijk Boddenkamp in de binnenstad van Enschede. Daar laten ze zien dat er verschillende soorten natuur zijn en dat die allemaal bijdragen aan het woonplezier.
De wandeling start om 19.00 uur en duurt 1.5 tot 2 uur. We lopen ongeveer 2 kilometer. We staan veel stil.
U bent van harte welkom. Deelname is gratis, maar een kleine gift wordt op prijs gesteld. U kunt zich aanmelden tot 28 juli.
Lees meer
Siepelmarkt Ootmarsum
Donderdag 31 juli, 7 augustus, 14 augustus 10:00-18:00 uur – Kerkplein, Ootmarsum – Vrije entree.
Er wordt tijdens de Siepelmarkt parkeergeld geheven op de parkeerplaats de Stadsweide.
Traditiegetrouw wordt het historische centrum van Ootmarsum op de laatste donderdag van juli en de eerste twee donderdagen van augustus, omgetoverd in een gezellige markt.
Bijzondere kramen in pittoreske straatjes, oude ambachten, verrassende optredens, originele muzikanten en gezellige terrasjes, nodigen jong en oud uit voor een bezoek. Ook de Boerendansers zijn weer van de partij op de 1e Siepelmarkt (25 juli) Vanaf 12 uur dansen ze door de straten, “meuten” zij de bezoekers en nodigen ze uit voor de Twentse Boerenbruiloft, waarbij het officiële gedeelte rond 16.00 uur plaatsvindt op het Kerkplein.
Lees meer
AUGUSTUS
Zonnekronen en sojaboeren – Transitiewandeling Rutbeek
Zondag 3 augustus 10.00 -12.00 uur – Meer informatie na aanmelding
Van woeste grond naar duurzame landbouw: over de transitie in de agrarische sector.
Een kleine eeuw geleden werd bij het Rutbeek woeste grond ontgonnen om grootschalige landbouw mogelijk te maken. Nu zijn boerenbedrijven bezig de ontwikkeling van duurzame landbouwproducten en natuurbeheer.
IVN-gidsen van Enschede en Haaksbergen nodigen u uit om met hen te wandelen over de eeuwenoude boerenwegen in het gebied.
Meer informatie en aanmelden
Grootste Kofferbakverkoop – Garage Sale
Zondag 3 augustus 12.00-17.00 uur – H.J. van Heekplein – Toegang gratis.
Wil je af van de kinderkleertjes waar de kids uit zijn gegroeid, ski spullen, oud tuingereedschap, of heb je andere spullen in je garage of op zolder staan? Recycling is hot! Laadt het in je kofferbak en kom naar het Van Heekplein in Enschede. Misschien dat je iemand er een plezier mee kan doen. Kom lekker struinen tussen allerlei tweede hands spulletjes. Er is altijd wel iets wat je niet wist dat je nodig had en geef dat een tweede leven!
Lees meer
Boekenmarkt Haaksbergen
Zaterdag 9 augustus 10:00 uur-16:00 uur – Centrum Haaksbergen – Vrije entree.
Op zaterdag 9 augustus zal in het centrum van Haakbergen weer een grote Boekenmarkt gehouden worden. Er zullen boeken van uiteenlopende onderwerpen aanwezig zijn: Geschiedenis, Kunst, Kinderboeken, Nederlandse en Buitenlandse literatuur, Sport en Streekhistorie.
Lees meer
Fietsroute Verrassingstocht
Zondag 10 augustus 9.30-13.00 uur – Startpunt EFC Prinses Wilhelmina, J J Van Deinselaan 38 - Deelname € 4,-
Ontdek nieuwe paden tijdens de Verrassingstocht
Vanuit de kantine van P.W. Diekman gaat de route richting Duitsland, met een controlepunt in Graes. De lange afstandsroute voert verder naar Ahle, waar je kunt genieten van het prachtige landschap net over de grens.
Na een sportieve tocht wacht bij terugkomst een welverdiende kom soep.
Lees meer
Racing Day Enschede
Zondag 10 augustus 12.00-17.00 uur . H.J. van Heekplein - Toegang gratis.
We organiseren wederom samen met ondernemers uit Twente de ENSCHEDE RACING DAY!! Een kartbaan, een elektrische auto's baan, echte Formule 1 auto´s, waar een simulator in zit. Verder kun je op een F1 auto een bandenwissel doen en is een Batak reactie tester. Er zijn ook luxe bolides te bewonderen, een heuse rally auto en nog veel meer!
Lees meer
Proef de natuur!
Vrijdagmiddag 15 augustus – Buurtschap Twekkelo – Aanmelden kan tot dinsdag 12 augustus via de website
Wij, gidsen van IVN-Enschede, nemen je op vrijdagmiddag 15 augustus graag mee voor een mooie en wat ons betreft, inspirerende wandeling in het buurtschap Twekkelo!
Al wandelend langs Twentse weilanden en struwelen, maken we kennis met wat er allemaal eetbaar is in de natuur!
Meer informatie en aanmelden
Langste vlooienmarkt van Nederland
Zaterdag en zondag 16 en 17 augustus 09.00 - 16.00 uur - Vliegveld Twenthe, Vliegveldweg 345 - Entree: € 5,- p.p.
Maar liefst drie kilometer markt op de start-/landingsbaan van Vliegveld Twenthe! Hier vind je diverse curiosa en andere tweedehands spullen.
Er zal van alles vintage, antiek en tweedehands te koop zijn in dit weekend. Denk bijvoorbeeld aan kleding, accessoires, tassen, meubels, woonaccessoires, speelgoed en meer.
Aanvullende informatie
Gratis parkeren
De entree kun je contant en met de pin betalen
Er is geen geldautomaat op Vliegveld Twenthe, geld opnemen is niet mogelijk
Lees meer
Muziekzondagen Lonneker
Zondag 17 augustus 10.30 en 15.00 uur - Dorpsplein Lonneker - Toegang gratis
Van mei tot en met september is er elke derde zondag van de maand ’s ochtends om 10.30 uur en
’s middags om 15.00 uur muziek te beluisteren in de koepel op het dorpsplein.
Het project Muzikale Koepeldagen Lonneker brengt de muziekkoepel uit 1920 weer tot leven met zomerse en sfeervolle muziekevenementen. Alles komt voorbij onder deze prachtige koepel; pop, klassiek, blues en verrassende nieuwe geluiden.
De muziekzondagen zijn niet alleen voor de muziekliefhebbers, maar voor het gehele gezin. Volwassenen kunnen genieten van de muziek, terwijl de kinderen zich kunnen vermaken op een speciaal ingericht speelterreintje. Ook zorgen hippe food & drinks stands ervoor dat iedereen met een volle maag en een goed humeur naar huis gaat.
De muziekzondagen vinden plaats op 17 augustus en 21 september.
Fietsvierdaagse Berghuizen Oldenzaal
Woensdag 20 t/m zaterdag 23 augustus 9.00-16.00 uur - Startpunt Boerderij de Stakenboer, Burgemeester Wallerstraat 115, Oldenzaal - Deelname € 10,- voor alle vier de dagen, € 4,00 voor een enkele dag.
Van 20 t/m 23 augustus 2025 gaat voor de 45-ste keer de fietsvierdaagse in Berghuizen van start. Een heerlijke fietstocht door de omgeving van Oldenzaal.
Lees meer
Boerenmarkt – Dorpsquiz
Zaterdag 30 augustus 10.00-16.00 uur – Centrum Losser – Toegang gratis
Op zaterdag 30 augustus bruist Losser van de activiteit tijdens een bijzondere editie van de maandelijkse Boerenmarkt. Naast het vertrouwde aanbod van verse streekproducten, ambachtelijke lekkernijen en gezellige kraampjes, vindt op deze dag ook De Slag om Losser plaats, de leukste dorpsquiz van het jaar!
Lees meer
SEPTEMBER
Muziekzondagen Lonneker
Zondag 21 september 10.30 en 15.00 uur - Dorpsplein Lonneker - Toegang gratis
Van mei tot en met september is er elke derde zondag van de maand ’s ochtends om 10.30 uur en
’s middags om 15.00 uur muziek te beluisteren in de koepel op het dorpsplein.
Het project Muzikale Koepeldagen Lonneker brengt de muziekkoepel uit 1920 weer tot leven met zomerse en sfeervolle muziekevenementen. Alles komt voorbij onder deze prachtige koepel; pop, klassiek, blues en verrassende nieuwe geluiden.
De muziekzondagen zijn niet alleen voor de muziekliefhebbers, maar voor het gehele gezin. Volwassenen kunnen genieten van de muziek, terwijl de kinderen zich kunnen vermaken op een speciaal ingericht speelterreintje. Ook zorgen hippe food & drinks stands ervoor dat iedereen met een volle maag en een goed humeur naar huis gaat.